Bonusové podcasty na Pickey

Recenze: Umění války – Sun C’

Kniha Umění války od Sun C’ má 100 stránek .Je psána ve stylu nerýmovaných veršů. Autor pojednává o umění války, dává tipy a triky jak na to. Pokud u knihy hodně přemýšlíte, můžete “moudra” aplikovat v zaměstnání nebo ve svém životě. Většinou to jsou logické věci, které můžete složit vy sami. Například, pokud budete pravidelně cvičit, budete silnější, než váš nepřítel, který necvičí.

Podle mého názoru všechny recenze jsou velmi přeceňované. Kniha jako taková není zdrojem informaci nebo fantazie, jak je to u beletrie. Pozitivní je, že při čtení nepřemýšlíte o obsahu knihy, ale o svém životě a skutcích.

Z knihy jsem odnesl pár myšlenek o vojevůdcovi. V dnešní době se to da přirovnat k team lídrovi. Lídra ohrožuje pět závažných chyb: lehkomyslnost, zbabělost, netrpělivost, přehnaný smysl pro čest, přehnaný soucit s vojáky. A pak šest pohrom, které způsobí vojáci, ale je to zodpovědnost vojevůdce (lídra): útěk, nekázeň, zhroucení, zkáza, zmatek, bezhlavý útěk. Každý si v tom najde svoje a to se mi na knize líbi.

Můžete objednat zde.

Sledujte další vydání článku na twitteru. Také se koukněte na můj článek to záleží.