Bonusové podcasty na Pickey
Přehnaný optimismus

Buďte chytřejší zvířátka – Optimismus

Optimismus je skvěli. Je o něm napsáno nespočet knih. Mění životy v lepší, ale jak platí všeho moc škodi. Nejvíc škodí, když se jedná o budoucnost. V mnoha případech se jedná o jídlo, peníze a návykové látky. Existuji různé typy posiloven, jedny nabízejí měsíční a druhé roční permici. Proč? Samozřejmě, když si koupíte roční tak hodně peněz ušetříte. Nebo tomu tak není? Statistika na to má odlišný názor. Lidi většinou vydrží cvičit měsíc až dva, pak to vzdají. Pouze malé procento vydrží chodit pravidelně. Posilovny o tom vědí, proto nabízejí roční předplatné.

Nejhorší je, když si myslíme, že se v budoucnu budeme chovat lépe. Dneska si dám ještě burger, protože od nového týdne mám dietu. Realita je taková, že dieta nám vydrží pár dnů. Není to pouze s jídlem, ale také s cvičením, alkoholem, cigaretami atd. Co funguje u mě, že řeknu ne ještě ten okamžik. Přestat spoléhat se, co bude, ale snažit se soustředit na aktuální okamžik. Ano, není to lehké a kolikrát také polevím. Zjistil jsem, že vůle funguje jako sval (zde). Když chcete začít chodit pravidelně cvičit, musíte to mít jako hlavní cíl dne, než si na to zvyknete. Unavený po těžkém pracovním dnů, kdy naše síla vůle je téměř na nule nejspíš už nepůjdete cvičit.

Chcete o přehnaném optimismu dozvědět se více, podívejte se zde. Chcete se dozvědět o dalším článku? Sledujte mě na twitteru.