Bonusové podcasty na Pickey

#13 Chci pracovat v IT

Myslíš si, že práce v IT je pro tebe něco nedosažitelného? Tak si to mysli dál, nebo poslechni podcast a dostaň inspiraci, jak můžeš změnit svoji práci.

Poslouchat v Apple Podcasts

Za podpory www.betsys.com

Pozice a užitečné odkazy:

Help desk:

Budete potřebovat dobré komunikační dovednosti a občas i psychickou odolnost. Stačí vědět základy a mít povědomí o technologích. Hodně se to bude líšit podle firmy, pozice a typu vývoje. Nikdy neuškodí vědět, co že to je ten server a klient. Více informací, co vás na této pozici čeká tady a tady.

Softwarový tester:

Už z názvu je jasné, že budete něco testovat. Většinou se jedná o testování aplikace, kde testujete nové funkce systému a snažíte se přijít na chybu. Jste ten důlžitý člověk, který řekne, že to je v pořádku a může se to nasazovat do produkce. Tady je moc pěkný článek, kde je většína věcí uvedená. Pokud tam na něco bude chybět odkaz, nevadí, it is time to start google it. Ano, tento krát to máte takhle pěkně připravené, ale v práci to tak mít nebudete, budete se muset naučit hledat informaci sami. Když se naučíte hledat si informace a řešit problémy sami, budete mít na 80% vyhráno.

Kodér

Víte co je HTML a CSS? Ne? Tak to nemá smysl okecávat a běžte to rovnou zkusit, je to fakt easy! V češtine zde.

UX/UI designér

Tady je přímo motivační článek! Holčina se stála úspěšnou designérkou bez pracovních zkušeností a vzdělání. O tom to celé je. Nevymlouvej se, neplač a JUST DO IT! Článek zde.

Programátor

Na začátek bych začal tím, že bych si o tom něco přečetl, jaké jsou vůbec možnosti, fajn odkaz zde. Když budete dál googlit, tak najdete spoustu fast škol a online kurzů, kde z vás udělají programátory. Než něco někde zaplatíte, tak si to nejdřív vyzkoušejte sami. Na internetu je opravdu hodně materiálů zdarma. Zkuste si něco sami nakódit, udělejte si přehled a až budete vědět za co platíte, tak pak let’s go!

Další odkazy

Mám hrozně rád udemy. Je to světově známý portál, já sám se z něj učím, a fakt můžu jen doporučit. Kurzy stojí kolem 10-12 Euro (v hospodě utratíte mnohem víc). Když vidíte výšší cenu, tak pár dni vydržte, ono to zase spadne na těch 12 (mají tam algorimus, který dělá cenový kontrast, když cena je nížší, aby si to lidi koupili protože to je přece VÝHODNÝ :D).

Když si něco málo přečteš, nakódiš nebo vytvoříš pěknou grafiku, mrkni se na https://www.jobs.cz nebo na https://www.startupjobs.cz a už si pomalu vyhlížej pozici a připravuj se na její znalostní požadavky :).

Máš dotaz, na něco jsem zapomněl nebo mi chceš říct svůj názor?

Můžeš mě sledovat na Instagramu, LinkedInu nebo mi prostě napiš na jurij@starynec.cz